20
juni
2014

Gepubliceerd door Justine Pardoen in Onderzoek

Adviesrapport Mediaopvoeding 0-12 jaar

Adviesrapport Mediaopvoeding Driestar

Het Lectoraat Nieuwe Media in vorming en onderwijs van Driestar Hogeschool Gouda heeft een adviesrapport uitgebracht over mediaopvoeding. De focus ligt op kinderen van 0 t/m 11 jaar, “omdat op jonge leeftijd de basis wordt gelegd van het mediagedrag van het kind, die meegenomen wordt gedurende het hele leven.” De leeftijdsgrens van 11 jaar is gekozen omdat de meeste kinderen vanaf hun twaalfde jaar naar de middelbare school gaan en hun mediagedrag daardoor nogal verandert. Deze leeftijdsfase heeft dan ook weer een andere aanpak nodig.

Het rapport schetst de stand van zaken rond mediaopvoeding, en geeft zoveel mogelijk het huidige inzicht weer op basis van actuele wetenschappelijke literatuur rond mediaopvoeding voor kinderen tot 12 jaar.

Het rapport is geschreven door Henrieke van Dam, Universiteit Leiden. Titel: Web, Wijsheid, Wetenschap – Het www van mediaopvoeding. Het is hier gratis te downloaden.

Gerelateerde berichten
Nieuwe Wet seksuele misdrijven
Online jeugdcultuur

Online seksueel grensoverschrijdend gedrag nu strafbaar

Lees verder

Online jeugdcultuur

‘Italian brainrot’ door de ogen van een tiener

Lees verder

wat leert een peuter van een tablet?
Het jonge kind

Wat leren peuters van spelen met een tablet?

Lees verder